Go Back   Dövme Tattoo Piercing Forumu > Başka Mevzular > İlgi Çekici Konular

Seçenekler Stil
Okunmamış 06-21-2017, 02:55 PM   #1
hicabundantleones
Junior Member

hicabundantleones is on a distinguished road
Standart vitamin eksikliği

Bir süredir yeğenimdeki vitamin eksikliği nedeniyle çocuklarda vitamin eksikliği konusuna eğiliyorum. Her fırsatta bu konu üzerine araştırmalar yapıyorum. Sizlerle de bir şeyler paylaşmak istedim. Umarım sizlerin de çocuğu en kısa sürede sağlığına kavuşur. Herkese sağlıklı günler diliyorum. Evet gelsin size çocuklarda vitamin eksikliği bilgileri:
D-Vitamini:
D vitamini kemik gelişimi için en önemli vitaminlerin başında yer alır.Bu nedenle eksikliği ilk olarak kemiklere yansır.Ayrıca D vitamini kemik için gerekli kalsiyum ve fosfatı kontrol eden mekanizmadır.
D vitamini eksikliğinin en yaygın belirtisi bükük ayak kemikleri,biçimsiz el,ayak bilekleri ve biçimsiz iskelet yapısıdır.Düşük D vitamini sebebiyle omurga ve bacak kemiklerinde geri kalmış bir büyüme söz konusudur.Ayrıca olması gerekenden kısa boy bunun bir belirtisidir.Ayrıca dişlerin sağlığında da olumsuz etkileri mevcuttur.

Magnezyum:
Magnezyum enerji üretimindeki en etkin minerallerden biridir. 300 den fazla metabolik süreçte görev almaktadır.Bir çocuk bulantı, kusma, güçsüzlük ve iştahsızlık çektiğinde magnezyum eksikliğinden şüphelenilebilir.Ayrıca kas gerginlikleri,kramp gibi sorunlarda görülebilir.
Fıstık, tohum, balık ve tam tahıllı ürünler bu eksikliğin önlenmesinde yeterli olacaktır.

Demir:
Çocuklarda çok sık rastlanan bir sorun olan demir eksikliği önemsiz gibi görülse de aslında oldukça önemli bir sağlık problemi. Öyle ki çocuğun tüm vücut mekanizması demir eksikliğinden etkileniyor. Demir eksikliği yaşayan çocuğun büyümesi yavaşlıyor, hareketsizleşiyor, yorgunluk ve halsizlik gibi şikayetleri her geçen gün artıyor.

Benim yeğenim doktorun verdiği ilaçlardan sonra beslenme programına çok dikkat ederek gnc vitamin ürünlerini kullanıyor. Şimdilik değerleri normal... umarım böyle de devam eder.
hicabundantleones isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler
Stil