Go Back   Dövme Tattoo Piercing Forumu > Başka Mevzular > İlgi Çekici Konular

Seçenekler Stil
Okunmamış 02-27-2017, 03:19 PM   #1
refikaltan
Junior Member

refikaltan is on a distinguished road
Standart spor ayakkabılar

New Balance’ın hikayesi 20.yüzyılın şafağında Boston, Massachusetts’de 33 yaşındaki İngiliz göçmen William J. Riley’nin ayak problemleri olanlara ark desteği ve reçeteli ayakkabılar yapmaya adayarak yardım etmesiyle başladı. 1934’te Mr. Riley “polislere ve bütün gün ayakta olanlara” ark desteği satmakta çok başarılı olan lider satış uzmanı Arthur Hall ile ortaklığa gitti. 1954’de Arthur Hall işini kızı ve damadı Eleanor and Paul Kidd’e sattı. Ark destekler ve reçeteli ayakkabılar 1961’de dünyanın çeşitli genişliklerde üretilmiş dalgalı tabanlı ilk performans koşu ayakkabısı Trackster’ı üretene kadar işletmenin temel taşı olarak kalmaya devam etti. Trackster kısa sürede kolej koşu koçlarının ve YMCA fitness direktörlerinin ayakkabı tercihi haline geldi. 1960’larda, New Balance'ın değişik genişliklerdeki yenilikçi performans ayakkabı üretim ünü ağızdan ağıza ve halka hitap eden promosyonlarla yayıldı.

new balance, 1906 yılında Boston’da ayak tabanlığı üretmek için kurulan şirket 1970’li yıllara gelindiğinde özel bir ayakkabı üreticisi olma konumunda sektörün önde gelen şirketleri arasındaki yerini almıştır.Şirketin kuruluş serüveni bir garson olan William J.Riley’in uzun süre ayakta çalışan insanların sağlığının ve rahatlığının korunabilmesi amacıyla tasarladığı taban desteği üretme fikri ile başlar. Kısa sürede başarısı hızla yayılan bu ürün Riley’in ayakkabı ustası olarak anılmasını sağlar.1925 yılında William J.Riley Boston Koşu kulubü için tasarladığı ilk koşu ayakkabısıyla New Balance ayakkabılarının uzun soluklu serüveninin başlangıcını yapar.1941 yılında birçok spor branşı için özel ayakkabı tasarlayan bir marka halini alan New Balance ilerleyen süreçte özgün üretim serüvenini yeniliklerle geliştirir. 1960’lı yıllardaki Trackster ürünü ile bir ilki başlatan marka, farklı genişlikteki kalıp seçenekleriyle ürettiği ayakkabı modelleriyle markanın gelecek yıllardaki üretim ağını belirler.

New Balance Ayakkabı. Son zamanlarda metroda,metrobüste, sokakta düğünlerde her yerde ayağında N işareti olan bir spor ayakkabı görmeye başladım. İlk önce acaba Nike firması yeni bir modelimi diye düşündüm. Ama araştırdıktan sonra ayakkabı firması olan spor ayakkabı olduğunu öğrendim.

Jim Davis şirketi 1972’deki Boston Maratonuyla aynı gün şirketi Kidd’lerden satın aldığında, kendini şirketin kurucu değerleri olan uyum, performans ve üretimi yukarı çekmeye adadı. 1978’de Anne Davis’in New Balance yolculuğu başladığında, odak noktası NB ortakları ve dünya üzerinde şirketle iş yapanlar için üstün bir kültür oluşturma üzerine oldu. Anne ve Jim birlikte New Balance’ın dünyanın yüksek performanslı, lider ayakkabı ve giyim üreticisi olma misyonuna sadık kaldılar.
refikaltan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler
Stil