Go Back   Dövme Tattoo Piercing Forumu > Başka Mevzular > İlgi Çekici Konular

Seçenekler Stil
Okunmamış 07-31-2017, 08:40 AM   #1
hicabundantleones
Junior Member

hicabundantleones is on a distinguished road
Standart Blog nasıl kurulur

işin piri buralarda biliyorum o nedenle de buralardan sizlere seslenmeyi hedefledim... bakalım cevaplarınızı bekliyorum!
öncelikle konumuz blog nasıl açılır?
eminim ki buralarda blog açmış olan vardır... neler yapıyorsunuz neler oluyor oralarda meraktayım. ben de iki arkadaşımla blog sitesi oluşturmayı düşünüyorum. moda ağırlıklı bir blog sitesi olacak... yani bayan giyim başta olacak denebilir... ben bayan giyimden çok anlamasam da arkadaşlarımın uzmanlık alanları diyebilirim
Blog nasıl açılır denince aldığım ilk cevaplar şunlardı:
Ücretsiz blog açmak -- Bu biraz da sizin tercihlerinize kalmış bir şey.Cebinizden bir kuruş bile çıkmadan blog açabilirsiniz. Ücretsiz blog servisleri aracılığıyla alan adı, barındırma ve sosyal medya hesapları için ücret ödemezsiniz.Hangi durumda cebimden para çıkacak diye sorarsanız :
Ben hiç bir şeye dokunmayayım, bütün işlemler önüme serilsin, sadece yazı yazayım derseniz.
Kendi özel alan adım olsun isterseniz
Kendime özel temam olsun derseniz
Kendi barındırma hizmetim olsun isterseniz
Hızlı bir şekilde arama sonuçlarında yükseleyim, bir danışmanım olsun isterseniz bunlar için ücret ödemek zorunda kalırsınız.

Eh ücretsiz denince güzel oluyor tabiki... sonuçta ilk etapta para kazanmayacağım bir şeye para da ödemek istemem evet biraz da cimriyimdir.

Ne yazsam sorusu blog hayatınızda sürekli önünüzde olacak geçerli bir sorudur.Fakat siz yeni bir blog yazarı olacağınız için ilk başta belirleyeceğiniz kategori sizin yayın şeklinizi belirleyeceğinden biraz daha önemli hale geliyor.Bir bakıma meslek seçmek gibi.

İnternette niche kavramını sıklıkla duymuşsunuzdur.Tam kelime karşılığını nasıl veririm bilmiyorum ama çoğu blogda “niş” olarak çevrildiğini biliyorum.Bu aslında sizin hedef anahtar kelimenizi oluşturan kavram.Yani olayı genel blogdan alıp daha belirgin konulara yönlendirme işlemi.
Artık genel blog kavramı çok tutulan bir kavram değil.İnsanlar daha daraltılmış konularda blog yazan siteleri tutuyorlar.Örneğin bir blogda hem teknoloji, hem magazin, hem spor haberlerine yer vermek kişisel bloglar için tercih edilecek durum değil.
Gerçek hayatta da böyle değil midir ?
Artık market alışverişlerinde tercihimiz organik diye manavlar, işi sadece süt ürünleri olduğu için peynirciler olmaya başladı.Çünkü bu müşteride “adam bu işte uzman bu yüzden iyisini satıyordur” fikri uyandırıyor.Siz kendi sitenizde de bu hissiyatı uyandırmak istiyorsanız aynı şekilde tek kategoriye yönelmelisiniz.
Bu konuda temel kural ilk olarak hakim olduğunu bir konu bulmaktır.Çünkü blog yazmanın faydası burada ortaya çıkacak.Hem siz gelişeceksiniz hem de çevrenizdekileri o konu hakkında bilgilendireceksiniz.Asla sıkılmayacağınız, hedefinizi hala ulaşamasanız bile “olsun ben yazmaktan keyif alıyorum” diyeceğiniz bir konu olmalı.

Evet bizim konumuz dediğim gibi elbette ki belli... Modanın göz bebeği elbise modelleri ile başlamak istiyorum...
hicabundantleones isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler
Stil