Go Back   Dövme Tattoo Piercing Forumu > Başka Mevzular > İlan Panosu

Seçenekler Stil
Okunmamış 04-12-2018, 05:26 PM   #1
sanemnur12
Junior Member

sanemnur12 is on a distinguished road
Standart Gezi rehberi arayanlar ?

Tayland gezi rehberi

Tayland turu pek çoğunuzun gezip gördüğü bir o kadarınızın ise henüz görmediği ülkelerden biridir. Tayland turu planı yapmadan önce nelere dikkat etmelisiniz, Tayland transferlerinizi nasıl ayarlamalısınız, Tayland gezilecek yerler listesi, Tayland’da ne yenir ne içilir, Tayland vizesi ve aklınıza gelebilecek tüm soruların cevabını uzun yıllar kendimizi Tayland’ı gezmeye adayan bizler tarafından en profesyonel şekilde almak istiyorsanız makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.
Tayland Asya kıtasında Güneydoğu Asya’da yer alıyor. Komşuları Kamboçya,Myanmar, Laos, Malezya’dır. Sınır ülkelerin de cezbedici olmasıyla Tayland rotası yalnız yapılmaktan çıkarılıp diğer ülkelerde güzel bir kombin yapılabilir.
Tayland’ın başkenti Bangkok’tur. İstanbul’dan direk ve aktarmalı uçuşlarla Bangkok ve Phuket’e ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

THY ile Bangkok ve Phuket’e direk ulaşım bulunmaktayken diğer bir seçeneğinizin ise Singapur havayolları ile Singapur aktarması yaparak gitmektir. Ki bu her iki tercihte oldukça kullanışlıdır. Her iki havayolu uçuşlarından ister direk ister aktarmalı olsun mil kazanma imkanınız vardır. Dolayısıyla bir Uzakdoğu uçuşu (gidiş-dönüş) mil kazandırmaktadır.

Gürcistan gezi rehberi

Batum’da Görülmesi Gereken Yerler
Gürcistan’ın en önemli turistik destinasyonlarından Batum, özellikle Türkiye’den ciddi misafir çeken, sahil ve deniz keyfi, subtropikal iklim zenginliği ile dağları, nehirleri ve eşsiz doğası, Batum gece hayatı arayışları, SSCB döneminden kalma komünist rejim mimarisinin, kapitalist rejime geçen klasik Doğu Bloku ülkeleri’nde görülen değişimi ve zevksiz renklendirme çabası ile şekillenmiş. Üstüne Batum’da acil turizm geliştirme potansiyeli ile civar bölge zevklerine yönelik inşa edilen kent yapısı ve “oraya da şunu koyalım, buraya da bunu ekleyelim”in samimi çabası ile farklı bir halde, henüz gelişmekte olan keyifli bir şehir, gelişmiş bir Karadeniz sahil kasabası’na seyahat hissi verdi bizde. Batum merkezinde önemli noktalar kadar gitmişken Batum civarında gezilecek yerleri de yazalım istedik.
Batum’da görülecek yerleri gerçekten bir tarih birikimi ya da güncel bir gezgin talebi ortasında dengelemek ve sıralamak zor. Batum gezi rehberi‘mizi okuduysanız, kendimize bir rota dahilinde sıralamaya çalışalım. Gürcistan’a Türkiye’den pasaportsuz gitme imkanı olduğu için nüfus cüzdanı ile rahatlıkla uçakla veya kara yoluyla gittiğiniz Batum’da geçireceğiniz günler daha verimli geçsin. Batum Turizm Ofisi’nin özel daveti ve Gezimanya’nın ortaklaşa organizasyonu ile birçok gezgin arkadaşımızla keyifli bir 19 Mayıs Batum turu geçirdik, rehberle de gezdiğimiz için iyi not alabildik, tabii ki Taflan kendi kendine de bir şeyler eklemek için aralarda kaçıştı ve araştırmalarımızla Batum Seyahat Rehberi’nin bu alt kısmını geliştirdik. Efektif bir Batum turu için mutlaka diğer alt başlıklarla Batum şehir rehberi sayfalarımızı inceleyin, tıklayın yan pencerede açılsın.
Batum Şehir Merkezi’nde Gezilecek Yerler
Batum Sahil Şeridi: Akdeniz kentlerini ya da Avrupa kıyılarını aratmayacak düzen ve güzellikte, bakımlı, canlı ve tertemiz bir sahil şeridi var Batum’da. Batum plajlarında kum yok, taşlık alan var ancak oldukça geniş bir plaj bölgesi var. Yazın onbinlerce kişiyle canlanan plaj, baharlarda da sakin ve keyifli. Bisiklet yolları ve Batum’un parkları ile kara yolları arasına set çekilen bölge gezmeye ve dinlenmeye gidenler için hoş bir parkur. Kilometrelerce uzayan şeridin hemen gerisinde Batum inşaatlarını görebilmek mümkün. Sahil hattında birçok park özel, anısı olan bakımlı noktalar. Batum Limanı civarında şehrin içine doğru girdiğinizdeyse alternatif yapılar karşınıza çıkacak.
sanemnur12 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler
Stil