Dövme Tattoo  Piercing Forumu

Dövme Tattoo Piercing Forumu (http://www.bodydragon.com/forum//index.php)
-   Dövme Silme Yöntemleri ve Sorularınız (http://www.bodydragon.com/forum//forumdisplay.php?f=21)
-   -   Dövme silme konusunda yardım (http://www.bodydragon.com/forum//showthread.php?t=1494)

felix11 06-19-2009 01:01 PM

Dövme silme konusunda yardım
 
benim başıma öyle kötü bi olay geldiki şu an çok üzgünüm şu el yapımı oyuncak araba motorlu dövme makinalarıyla dövme yaptırdım kendime mürekkepte rotring rapido mürekkebi ben bu dövmeyi çıkarttırmak istiyorum çok pişmanım.bugün lazer için bi yerle görüştüm temmuz 15 te gelin başlayalım dedi kesin sonuç veremeyiz dedi bu çini mürekkebi lazerlede çıkmazmı ? uzman biri varsa yardımcı olabilirmi lütfen şu an çok kötü durumdayım..

felix11 06-19-2009 02:14 PM

kimse yokmu ltf cok zor durumdayım.

yardım etcek hiç kimse yokmu lütfen..

yardım etcek hiç kimse yokmu

HASAN_KARACA 03-23-2012 01:20 PM

Cevap biraz geç olmuş olacak ama sizin durumunuza benzer sorunları olan arkadaşlar için yanıtlayayım;
Çini mürekkebi,kalıcı makyaj boyası ve dövme boyasını lazerler görüyor.Silme işlemiyle alakalı sorular için 0212 293 36 35 numaralı telefondan yardım arabilirsiniz.

haruspex 08-12-2012 05:09 PM

Lazerle Dövme Silme

Lazerle dövme silme nasıl çalışır?
Lazer ışığı= Koyu renkli bir kıyafetle güneş ışığı altında fazla beklerseniz kıyafetinizin ve derinizin ısındığını fark edersiniz. Çünkü koyu renkli boyalar ışığı emerler ve ısıya dönüştürürler. Lazer de benzer bir prensip ile çalışır. Koyu renkli boyalı maddeler ışığı emerek ısı, ses veya buharlaşma şeklinde doku yanıtına neden olurlar.
Dövmeleri yok etmek amacıyla kullanılan lazer ışınları deri yüzeyine zarar vermeden geçerek deri içindeki koyu renkli dövme pigmentine ulaşır. Dövme pigmenti lazer ışığını emerek ışıktaki enerjiyi ses ve ışığa dönüştürür.
Bu sayede deri içindeki büyük parçalar halinde bulunan pigment açığa çıkan enerji ile çevre dokuya zarar vermeden küçük parçacıklara ayrışır. Vücudun bağışıklık sistemi küçük parçacıklara ayrılmış dövme boyasını daha kolay emer ve yok eder.
Her dövme yok edilebilir mi?
Genellikle evet ama her zaman değil. Günümüzde dövme silme lazerleri çok ileri teknoloji ile üretilmektedir. Bir çok ana rengi lazerle silmek mümkün olmakla birlikte mor, pembe, sarı renklerin bazı tonları ten rengi ve beyaz renkli dövmeler maalesef lazer ile silinememekte idi. Bu nedenle ileride dövme sildirmeyi düşünenlerin lazerle çıkması zor ve/veya imkansız olan renkleri

kullandırmamaları önerilirdi. Kullandığımız hassas uçlu lazer tedavileri sayesinde günümüzde her renk dövme de silme işlemi yapılabilmektedir. .

Dövmelerin lazerle silinmesi kaç seans gerektirir?
Dövmelerin lazerle silinmesinde seans sayısını kullanılan boya, uygulanan teknik, kullanılan boya miktarı ve kullanılan lazer türü belirler. Dövme silme seans sayısı 3-5 seans aralığıdır.
Dövme silme seans aralıkları ne kadardır?
Dövme silmede seans aralıkları 1haftadır.

Dövme silmede seans aralıkları kısaltılamaz mı?
Dövme silme tedavisinde deri yüzeyinde oluşan kabuklanma 3-4 gün içinde düzelir. Deri yüzeyinin normalleşmesine rağmen deri altında tetiklenmiş olan boyanın vücuttan uzaklaştırma işlemi devam eder. Bu nedenle vücuttan uzaklaştırılan maddelerin mümkün olduğu kadar fazla uzaklaştırılması ve deri destek dokusunun normalleşmesini beklemek gerekir. Dövme silmede ikinci veya daha ileri seanslar da en erken 1 hafta sonra alınır. Bazen aranın daha fazla uzatılması da istenebilir.


Lazerle dövme silmede bazı vakalarda işlemden sonra bir değişim gözlenmemesinin sebebi nedir?
Bu durum tamamen normaldir. Dövme silmede lazer tedavisine alınan yanıt kullanılan boyaya, tekniğe ve vücudun lazerle yapılan işleme verdiği tepkiye bağlı olarak kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Tedaviden sonra ne yapmalıyım?
• Tedavi alanına düzenli aralıklarla buz kompleksi yapın.
• Tedavi alanını mümkün olduğunca yukarıda istirahat halinde tutun.
• Doktorunuzun önerdiği kremi tedavi alanına uygulayın.
• 2 gün sıcak su, sauna, buhar banyosu gibi uygulamalardan uzak durun.
• Deride kabuklanma varsa kabuklanma düzelinceye kadar havuza veya denize girmeyin.
• Tedavi sonrasında yukarıdaki kurallara uyulduğu halde gelişen kızarıklık, ağrılı şişlik, zonklama gibi bir yakınma olursa en kısa sürede doktorunuzla irtibat kurun.


Lazerle dövme silme tedavisi sonrasında herhangi bir kısıtlama var mı?
Dövmelerin lazerle silme tedavisi sonrasında 3-4 gün içinde bir kabuklanma, kızarıklık olacaktır. Bu süreçte havuza, denize girmek sakıncalıdır. Yaranın uygun bir temizleyici ile temizlenmesi 2-3 gün pansuman ile dış ortamdan korunması uygun olur. Güneşlenme sakıncalıdır.

Dövmenin kısmi olarak çıkarılması mümkün müdür?
Evet mümkündür. Dövmenin içindeki bir yazı veya desenin yok edilmesi işlemlerini yapabilecek incelikte lazerler ve teknikler kullanılmaktadır.

Kalıcı makyajları dövme lazeri ile çıkarmak mümkün mü?
Bazı kalıcı makyaj boyaları metalik alt yapıya sahiptir. Bu metalik ürünlerle lazer ışığı karşılaştığında koyu hatta siyah renge dönebilir bu durumda tedavisi çok daha zor bir durum oluşabilir. Bu siyahlık çoğu zaman dövme tedavi lazerlerine yanıt vermez ancak lazer peelingle çıkarılabilir.Bu işlemin lekelenme, keloid, skar gelişimi gibi riskleri bulunmaktadır.

Lazerle dövme silme deride iz bırakır mı?
Lazerle dövme silme tedavilerinin büyük çoğunluğunda kalıcı bir lekelenme veya iz gelişmemektedir. Fakat her tıbbi işlem beraberinde belli riskleri getirir. Deri de diğer organlarda olduğu gibi sorun yaşayabilecek bir yapıya sahiptir. Eğer vakanın geçmişte keloid, hipertrofik skar gibi tıbbi geçmişi varsa bu tür vakalarda sorun gelişme riski artmaktadır. Uygulama öncesi ve sonrası uymanız gereken kurallara uyduğunuz takdirde genellikle sorun yaşamadan dövmenizi silmek mümkün olmaktadır.

Lazerle dövme silme ağrılı bir işlem midir?
Ağrı duyumsaması kişiye özeldir. Aynı uygulamada hissedilecek ağrı hissi vakadan vakaya değişmektedir. Genelde dövme silme işleminde çok düşük bir ağrı oluşmaktadır.  Fakat bu ağrı hissini azaltmak için anestezik kremle uyuşturmak ve işlem sırasında soğuk hava ile tedavi alanını soğutmak ağrı hissini azaltmaya yardımcı olunur.Boyutuna bağlı olarak işlem lokal anestezi altında yapılabilmektedir.

İşlemden once nasıl bir hazırlık gerekli?
• Tedavi alanının güneşten korunması gereklidir.
• Tedaviden 1 gün önce ve tedavi günü aspirin, kan sulandırabilen diğer ağrı kesiciler ve ilaçlar alınmamalıdır.
• Demir ilacı kullanılıyorsa tedaviden 1 hafta önce kesilmelidir.
• Tedaviden 30-45 dk. önce doktorunuzun önereceği anestetik krem tedavi alanına sürülmeli ve streç film ile sarılmalıdır.

nehaali 11-11-2013 06:12 AM

bilgilendirme için teşekkürler konuyu okudum gecerkten bılmedıgım yerler varmış
hatta aaa cıdden bölemı olmus dedıgım yerler bile oldu diyebilir

tattoerhan 01-05-2017 10:46 AM

Ücretsiz analiz eden yerler var cildini istersen bir araştır lazer ile cıkar diye düşünüyorum.


Tüm Zamanlar GMT Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 08:08 PM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.