En Çok Yapılan Dövme Modelleri

Dövme tüm toplumlar arasında yaygın, geçmişi ise çok eski zamanlardan gelen kişinin iç dünyasını, ruhunu yansıttığı bir sanattır. Dünyada ve ülkemizde kadın erkek dövme yaptırma oranı son zamanlarda artık moda haline gelmiştir. Ama en çok dövme yaptıranlar kadınlardan daha fazla bir sayı ile erkeklerdir.

 

Genelde erkekler daha sert, daha sıra dışı, daha büyük ve geniş alanı kaplayan dövmeler yaptırmayı severler. Özellikle de Fittnes sporu ile uğraşan erkekler vücutlarının da geniş olması sebebi ile daha büyük ve çok alan kaplayan dövmeleri tercih ederler. Bu dövmelere örnek vermek gerekirse;

 

Tribal dövmeler; fazla karmaşık ve neo aşiret dövme stili olarak bilinir. Tüm vücuda yapılabildiği gibi kol ve bacaklara yaptırmak hem daha moderndir hem de daha çok tercih edilir.

 

Stil dövmeler; genellikle renkli ve büyük bir alanı kaplayan dövmelerdir. Kadın figürü, çapa, zar gibi birçok nesneyi karmaşık bir halde çizimdir.

 

Sırt ve Bel bölgesine yapılan dövmeler; genellikle kadınlar tarafından tercih edilen bu dövme modeli ejderha, çiçek motifleri, kelebek gibi alt bele yapılan bir dövme modelidir. Alt belden başlayarak sırta kadar uzanan değişik şekleri de çok hoş durur.

 

Ejderha şeklindeki dövmeler; ejderha dövmelerin çok çeşitleri vardır. İçlerinde en çok çin ejderha modeli beğenilen ve tercih edilenidir.

 

Hayvan figürlü dövmeler; genellikle erkekler tarafından tercih edilen bu modellerde en çok yaptırılan kaplan sureti, akrep, yılan, örümcek gibi modellerdir. Vücudun neresine yapılırsa yapılsın gayet hoş gözükmektedir.

 

İsim yazılı dövmeler; kadın erkek iki kesiminde en çok tercih ettiği modellerden biridir isim yazdırmak çok fazla yazı çeşidi vardır ve vücudun her yerine yazılabilir.

 

Dövme modelleri için tıklayın

Ödeme Seçenekleri

ÇALIŞMALARIMIZ

  • yaptğımız dövmeler 15
  • yaptğımız dövmeler 16
  • yaptğımız dövmeler 1
  • yaptgimiz-dovmeler-2
  • yaptğımız dövmeler 3
  • yaptğımız dövmeler 4
  • yaptğımız dövmeler 5