DÖVME SİLDİRME

Dövme sildirme işlemine başlayacaksanız öncelikle zaman konusunu iyi düşünerek ona göre silme işlemine başlamalısınız çünk LAZERLE DÖVME SİLME işlemi sabır isteyen ağır bir süreçtir.Günümüzde dövme silme işlemlerinde en başarılı ve cilde zarar vermeyen ,iz bırakmayan uygulama lazerle yapılan silme işlemleridir. Tattoo silme işlemlerinde sürçin ne kadar olabileceği baştan öngürelimeyeceği gibi ancak silenecek dövmenin durumuna göre önceki deneyimlerden ancak bir tahmini süreç söylenebilmektedir.

Lazerle Dövme Sildirme İşlemi Nasıl Yapılıyor?
Silme işlemlerinde kullanılan lazer cihazları NYAG Q SWITCH tipi lazer cihazları olması gerekmektedir,bu laser cihazlarının ışığı sadece dövme boyasını hedef olacak şekilde dizayn edilmiş olup pigment leri parçalayarak küçük partiküllere ayrılmasını sağlar ve kademeli olarak deri altında kalıcılığını kaybederek renk açılır ve ve sonuçta silinme meydana gelir.Geniş olana yapılan dolu desenlerin silinme işlemleri ince çizgi desenlerden daha zor ve uzun süreç gerektirecek bir durumdur.Tüm bu uygulamalarda dikkate alınması gereken konu her büyüklükteki bir dövme silinir ama bunun ne kadar bir zaman süreceğinin bilinememesidir.

Dövme silme işlemlerinde önemli konulardan birisi de dövmenin renk tonu ve doygunluk durumudur.lazerle silme işleminin iyi sonuç verebilmesi için lazer ışınlarının dövme boyasını yakalayarak ışının boya tarafından emilmesi gerekmektedir,,renklerde en iyi sonuç siyah renkte olmakla beraber diğer koyu tonlarda açık tonlara göre çok daha iyi sonuç vermektedir. Açık tonlar diye nitelendirdiğimiz ; sarı,turuncu ,kırmızı gibi tonların silinebilmesi için daha uzun zamana ihtiyaç duyulabilmektedir.Koyu renkler olan diye nitelenen Siyah,Mavi,Lacivert gibi renkler silinme işleminde en az risk taşıyan tonlardır. Örnek olarak tüm renkleri içinde barındıran bir dövmenin silinmesi esnasında koyu tonlarda daha iyi sonuç alındığını fakat açık tonlarda ise bu süreçin daha yavaş ilerlediğini gözlemleyebilirsiniz.

Lazerle Dövme Sildirdikten Sonra İz Kalır mı?
Dövme işlemlerinde en çok korkulan ve sorulan sorular arasında iz kalma meselesidir.Daha önceleri yapılmış olan hatalı uygulamalardan kaynaklı bazı kişilerde oluşmuş olan scar,nedbe gibi doku hatalarının olduğu ciltlerde o bölgede kan dolaşımı durduğundan tekrardan bu alanlarda yapılacak silme işlemindeki başarı çok daha az olacaktır sebebi ise lazer ışın sistemlerininde uygulamasında kan dolaşımı olması gereken en önemli etkendir şayet kan dolaşımı o bölgede yoksa o bölgedeki hücrelrin öldüğü anlamına gelir ki bizde buna scar,yanık izi gibi isimlerle adlandırmaktayız.

Lazerle Dövme Kaç Seansta Silinir?
İz kalırmı sorusundan sonra en çok sorulan ikinci soru Kaç seansta silinir? ..Daha öncede belirttiğimiz gibi lazerle dövme sildirme işi çok kısa zamanlı sonuç verecek uygulamalar değildir ve seans sayısı için birçok etken ve faktör olduğundan seans sayısı konusunda net bir tavır belirlemek maalesef mümkün değildir.Cilde iz bırakmadan lazerle dövme silinebilmesi için her seans sonucunda cilt üzerinde oluşan tahribatının sağlıklı bir şekilde bakımının yapılması ve o bölgedeki dokunun tamamen iyileşmesini sağladıktan sonra ikinci seans uygulamasına geçilmesi gerekmektedir,,ortalama bu süreç 3 ila 5 hafta aralığındadır.

Dövme Kaç seansta silinir sorusunda uygulama yapacak olan kişilerin verebileceği tahmini süreçlerde olabilir örneğin küçük yazı dövmeleri 3-5 seans aralığı sürebilir ,daha geniş alanlarda ise daha önceden de belirttiğimiz gibi renk durumuna göre 5-10 seans aralığında olabilir.

Seans Aralığı Nedir?
Yapılacak olan seans süreleri ise yapılacak dövmenin büyüklüğüne göre değişkenlik gösterir ve küçük dövmeler diye nitelendirilen dövmelerin seansları 15dk civarında sürer ve seans aralığı 3-4 haftadır ,bu süreden erken ikinci bir işlemin uygulanması da mümkün değildir.. Bu konu cilt sağlığınız için çok önemli olup uygulama yapılan cilt dokusu iyileşmeden işlem yapılmaması gerekir.

Dövme Sildirme Ücretleri
Lazerle dövme sildirme fiyatlarısilinecek dövme ve cilt yapısı görülmeden fiyat verilememektedir. Ancak dövmenin kapladığı alan görüldükten sonra fiyat verilebilmektedir. Fiyatlandırma konusunda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dövme’nin Yaş Durumunun Tattoo Sildirmedeki Önemi
Dövme uygulamasına başlandığında cilt altına iğne ile zikredilen pigmentler dövme uygulaması bittikten sonraki 5-10 gün içersinde cilt atına yerleşme işlemini tamamlayarak kalıcılığı sağlanmış olur.Dövme silme işlemlerinde dövme uygulamasının ne zaman yapıldığı önemli silme işleminde süreci etkilemektedir.

Yeni yapılmış olan 1 haftalık dövmelerde pigmentler cilt altına tam oturmadığından lazerle silinmesi doğru değildir ve yeni yapılmış bir dövme uygulamasına lazerle silme işlemi yapılması cilt dokusunda tahribata sebebiyet verir. Aşağıdaki çizimlerle bunu daha iyi anlayabiliriz.

Dövme Sildirme Cilt

Bu sebeptendir ki dövme yaşı belirli bir olgunluğa pigmentlerin cilt altına tam oturmasından sonra dövmenin silinmesi doğru bir yöntemdir.Dövme yaşı ,yani yaptırmış olduğunuz süreç ne kadar uzun olursa dövmenin silinmesi daha rahat ve kolay olacaktır.

Lazerle Dövme Silme İşlemi Ağrı Yapar mı? Acıtır mı?
Lazerle dövme silme işleminde haliyle bir acıma yaşanmaktadır,ancak dövme silme işlemlerinde acıyı hafifletmek için kullanılan soğutucu ekipmanlar sayesinde acı çok aza indirgenmektedir,ayrıca uyuşturucu etkisi olan anestezik kremlerde kullanılabilinir. Lazer ışınlarının cilde temasındaki oluşan etkisini tarif etsek , bir lastiğin hafifçe çekilerek cilt yüzeyine bırakılmasındaki duyulan acı ile ancak tarif edebiliriz.Acı eşiğini merak eden arkadaşlar için önce bir kaç atış yapılarak bazı önyargılı korkuların da giderilmesi mümkündür.En önemli bilinmesi gereken , Lazerle dövme silme işlemi bir estetik tedavi gibi ağrılı,kanamalı ve dikişli bir müdahale değildir,,işlem yaptıracak olan arkadaşların bunu hatırlamaları gerekir.

Ödeme Seçenekleri

ÇALIŞMALARIMIZ

  • yaptğımız dövmeler 15
  • yaptğımız dövmeler 16
  • yaptğımız dövmeler 1
  • yaptgimiz-dovmeler-2
  • yaptğımız dövmeler 3
  • yaptğımız dövmeler 4
  • yaptğımız dövmeler 5