Kalıcı Makyaj Kataloğu

KALICI MAKYAJ NEDİR?

Kalıcı makyaj cilt altına ulaşarak pigmentleri renklendirme sanatı olarak tanımlanmaktadır. Kalıcı makyaj ile kaş, göz ve dudak etrafında işlemler yapılır. Kalıcı makyaj kişiye özel tek kullanımlık iğneler ile uygulanmaktadır. İşlem sınırlı uyuşturma yardımı ile yapılmaktadır. Lokal anestezi sayesinde işlem yapılan bölgede hiçbir ağrı hissi yaşanmaz. Kalıcı makyaj uygulanırken pigmentlerin renklendirilmesi için bazı boyalar kullanılmaktadır. Kullanılan boyalar işlem için özel tasarlanmış, pigmentlerin yüz ile uyumunu sağlayan natürel boyalardır. Bu boyaların farklı tipleri ve renkleri bulunmaktadır. İhtiyaç duyulduğu takdirde boyalar birbiri ile karıştırılarak kişi için uygun renk seçimi yapılmaktadır.

  • Kalıcı makyaj ile makyaj temizleme ve tazeleme derdi ortadan kalkar
  • Kişiye zamandan ve maddi açıdan yarar sağlar
  • Kalıcı makyaj daha canlı ve yüzeysel olan normal makyaja oranla daha doğal bir görünüm sağlar
  • Daha hoş ve bakımlı bir görünüm sağlar
  • Kaş, göz ve dudak çevrelerinde bulunan bazı kusurları örtebilir
  • Genellikle makyaj malzemelerine karşı hassasiyeti olan kişilerde kalıcı makyaj tercih edilmektedir
  • Kalıcı makyaj özellikle kaş bölgesinde son derece başarılı olmaktadır. Kaşlarda bulunan şekil bozukluklarında, dökülmelerde, yara izlerinde çok başarılı sonuçlar vermektedir
  • Göz kalemini sık kullanan kişiler kalıcı makyaja yönelebilir. Yalnızca kirpik dibine uygulanan makyaj ile kirpiklerde dolgun bir görünüm sağlanabilir.
  • Kalıcı makyaj yaptırmayı düşünen kişilerin mutlaka uzman kişilere yönelmeleri gerekir. Uygulamayı yapacak uzman kişi ile karşılıklı yüz hatlarına en uygun renk ve model seçilmelidir. Uygulamayı yapacak kişinin eğitimi ve çalışmaları değerlendirilmeli ve daha sonra işleme geçilmelidir.

KALICI MAKYAJ ALERJİYE YOL AÇAR MI?

Kalıcı makyaj herhangi bir alerjik reaksiyona yol açan bir uygulama değildir. İşlem anında kullanılan boyalar tamamen organik boyalardır. Ancak işlemde kullanılan malzemelerin kalitesinden emin olmak gerekir. Kullanılan malzemeler kaliteli ise kesinlikle alerjik reaksiyon söz konusu değildir.

KALICI MAKYAJ İLE KİŞİ ACIYA MARUZ KALIR MI?

Kalıcı makyaj yapılacak alanın muhakkak uyuşturulması gerekir. Eğer uyuşturulmadan işleme geçilir ise kişi aşırı acıya maruz kalabilir. Uyuşturmak amacı ile krem ve jeller kullanılmaktadır. Kullanılan krem ve jellerin farklı etkileri olduğu için işlem yapılacak bölgeye göre tercihi kalıcı makyajı yapan uzman yapmalıdır.

KALICI MAKYAJIN BAKIMI NASIL YAPILMALIDIR?

Kalıcı makyajın bakımında iki hafta boyunca önerilen kremi düzenli bir şekilde kullanmak önemlidir. Kalıcı makyaj yaptırdıktan sonra bakımı yapılmaz ya da ihmal edilirse iyi bir sonuç alınmaz. Uygulamadan sonraki ilk 5 gün su ile temasından kaçınmak gerekir. İşlemden sonra iyileşme sürecinde kabuklaşmalar oluşmaktadır. Bu kabuklaşmanın çabuk geçmesi ve yumuşaması için vazelin kullanılmaktadır.

HASSAS CİLT TİPLERİNDE KALICI MAKYAJ ZARARLI MIDIR?

Cilt yapısı hassas olan kişilerde kalıcı makyaj yaptırmanın herhangi bir zararı yoktur. Beyaz cilt yapısı kalıcı makyaj için daha elverişli bir yapıdadır. Kalıcı makyaj uygulanırken cilt tipine özel olarak malzemeler kullanılır ve işlem uygulanır.

EN İYİ KALICI MAKYAJ

Kalıcı makyajda mükemmel bir sonuç almak için işlemi gerçekleştirecek sanatçının deneyimli ve uzman olması şarttır. Aynı zamanda kullanılan malzeme ve ekipman da son derece kaliteli olmalıdır. Bütün bu noktalara dikkat edildiği takdirde sonuç mükemmel olacaktır. Eğer sonucun mükemmel olması isteniyorsa, işlem anında kullanılan boya, iğne ve aletler hakkında gerekli bilginin edinilmesinde yarar vardır. Ucuz ve kalitesiz malzeme kullanıldığı takdirde sonuç her zaman mükemmel olmayabilir. Bu nedenle kullanılan malzemelerin ve iğnenin kalitesinden emin olmak gerekir.